Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; customTags_Widget has a deprecated constructor in /home/elsatekc/public_html/wp-content/themes/enix/functions/theme-widgets.php on line 94

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; idz_popularpost_Widget has a deprecated constructor in /home/elsatekc/public_html/wp-content/themes/enix/functions/theme-widgets.php on line 156

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; idz_author_Widget has a deprecated constructor in /home/elsatekc/public_html/wp-content/themes/enix/functions/theme-widgets.php on line 210

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; idz_customAchive_Widget has a deprecated constructor in /home/elsatekc/public_html/wp-content/themes/enix/functions/theme-widgets.php on line 278
REMOTE MONITORING – Elsatek Gemi Elektrik

REMOTE MONITORING

MARINE REMOTE MONITORING SYSTEM

Performance Monitoring

Gemi endüstrisi, sürekli gelişen teknolojiyle birlikte daha verimli ve güvenli hale geliyor. Bu bağlamda, gemi motorlarının gps konumu ile iliskili olarak RPM ve mazot akışını ölçen, geminin çeşitli birimlerinde PLC tabanlı ölçümler yapan ve bu verileri anlık olarak buluta aktararak kaydeden yenilikçi bir sistem tasarladık. Sistemimiz, geminin performansını ve verimliliğini artırmak için kritik öneme sahip verileri toplar ve analiz eder. Yüksek teknolojiye sahip bu sistem, kullanıcı dostu ve responsive bir web arayüzü üzerinden erişilebilir, bu sayede gemi personeli ve yöneticileri, geminin durumu hakkında gerçek zamanlı ve detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirler. Bu sistem, denizcilik sektöründe operasyonel verimliliği ve güvenliği artırmanın yanı sıra, çevresel etkiyi azaltma ve maliyetleri düşürme potansiyeline de sahiptir. Uzaktan İzleme Sistemi (RMS), geminin performansı, yakıt tüketimi ve bunkering etkinliklerini kapsayan, fi lo düzeyinde kapsamlı bir çözüm sunar. Bu sistem, bireysel gemilerden tüm fi loya kadar izleme yeteneği sağlar. RMS, ölçeklenebilir bir Filo İzleme ağı oluşturur ve kullanıcıların PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler üzerinden kolayca erişebileceği bir portal sunar. Ayrıca, kullanıcılar hareket halindeyken bile akıllı telefonları üzerinden sistemle etkileşim kurabilirler.

Ana Makine RPM

Yakıt Ölçüm Sistemi

  • Ofiste veya sahada gerçek zamanlı izleme imkanı sağlayın.
  • Saatlik motor tüketimini parmaklarınızın ucunda bulundurun.
  • Kıyıdaki kullanıcıların gemiyi yakından izlemesini sağlayın ve pozisyonunu 5 dakikada bir güncelleyin.
  • Kullanıcıların mobil cihazlarını, izlenen olaylarda anlık bildirim almak için kaydetmelerini sağlayın.
  • Artık eksik etkinlik bildirimi olmayacak.
  • 3 yıla kadar geçmiş kara verilerini saklayın.
  • Kullanıcılara, bireysel motorların genel bakışını, tüketimini ve çalışma dakikalarını içeren günlük özet raporlar sunun.
  • Sistemi sürekli iyileştirin ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunun.

Sisteme Genel Bakış & Filo İzleme

Remote Monitoring System

Ölçümler
Gemi otomasyonu / sensörler
• Yakıt tüketimi
• Veri kayıt defteri
• GPS
• LOG

Açık / tam esnek web tabanlı sistem
yapılandırma
• Veri depolama
• Veri arayüzü:
Gemi yönetimi – gemide
Filo yönetimi – kıyıda
• İzleme için çoklu gösterge tabloları
• Süreç performansı
• Olasılık kontrolü / alarm kontrolü
• Esnek raporlama ön yapılandırması

• Ofiste veya hareket halindeyken gerçek zamanlı izleme
• PC veya mobil cihazlar ile takip

Arayüz Gemi Otomasyonu farklı ölçüm verici sinyalleri

M/E ve A/E ve Yakıt Verileri
– Toplam tüketim – Zaman başına tüketim

Gemi operasyon verileri
– GPS konumu – Seyir bilgileri

Motor çalışması / performans verileri
– Tahrik verileri (güç / tork / şaft devri)
– Elektrik jeneratörlerinin verileri (şaft jeneratörünün gücü, A / E’ler)
– Dijital veriler (alarmlar / durum bilgileri)

Gemi Takibi için Haritalar

Özellikler

Bu sistem, gemi operasyonlarını izlemek ve yönetmek için oldukça önemlidir. Uzaktan İzleme Sistemi (RMS), gemideki veri noktalarını takip eder ve performansı optimize etmek için gerçek zamanlı bilgiler sağlar. İşte bu sistemin bazı özellikleri:
Canlı İzleme ve Analiz: Işınım verileri, hava koşulları ve diğer parametreler dahil olmak üzere santrallerden alınan büyük miktarda veriyi sürekli analiz eder. Bu sayede, amaca yönelik tespitler yapılır ve doğru çözümler sunulur.
Uçtan Uca İzleme: Anlık şebeke takibi ve maksimum performans için kullanıcı dostu arayüzlerle birlikte gelir. Geçmiş tarihli analiz imkanı ve sayısal işlemler de mevcuttur.
İş Gücü Yönetim Sistemi: Santral özelinde oluşturulan alarmlara veya santralin ihtiyacına göre atanan iş emirleri, sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi için ilk ve en önemli adımdır.
Uzaktan Kontrol ve Müdahale: Alınan analog ve dijital sinyaller anlamlandırılarak, gerekli müdahale operatörler tarafından gerçekleştirilebilir. Zamandan tasarruf, minimum insan gücü ve uzun ömürlü ekipman kullanımı sağlar.
Önleyici Bakım Hizmetleri: Uçtan uca alınan tüm veriler ile matematiğin el verdiği tüm algoritmalar uygulanabilir ve esnek süreç tanımlaması yapılabilir. Hasar kaybını minimuma indirir ve yıpranma payını azaltır.
Raporlama: Santrallerden alınan büyük miktarda veri kullanılarak hem özet hem detaylı raporlar oluşturulabilir. Günlük, aylık ve yıllık üretim raporları, reaktif ceza raporları ve iş emir süreç raporları gibi bilgiler sunulabilir.

Raporlar

Uzaktan İzleme Sistemi (RMS), gemi operasyonlarını izlemek ve yönetmek için oldukça önemlidir. Bu sistem, gemideki veri noktalarını takip eder ve performansı optimize etmek için gerçek zamanlı bilgiler sağlar.
İşte bu sistemin bazı özellikleri:
Donanım Konsepti:
Sınıf tip onay sertifikasına sahip endüstriyel bilgisayar. Web tabanlı yapılandırma ve veri görselleştirme. Gemide veri geçmişi ve kıyıda veri aktarımı. Veri toplamak ve göndermek üzere gemideki diğer sistemlerle iletişim kurmak için standart veri arayüz. Müşteri isteğine göre yapılandırmak için modüler tasarım.
Yazılım Konsepti:
Önceden yapılandırılmış giriş ve çıkışlar, raporlama. 0-20 mA, 4-20 mA, 0-10 V, puls, NMEA, Modbus Slave gibi veri arayüzleri. Motor performansı veya mevcut verilerin raporu.
Veri Toplama / Raporlama / Bildirim:
Trend eğrileri ile yakıt tüketimi ve bunker izleme.
Motor performansı ve veri raporlama.
Günlük kaydı için ek parametre ve alarm göstergesi.
Gemi ve Filo İzleme:
Karadaki kullanıcıların yetkilendirdikleri gemi fi losunu yakından izleyebilmeleri için web portalı. Güncel (saatlik) raporlanmış yakıt tüketimi, bunkering akışı ve izlenen analog sinyal sağlayın. Grafi k çizelgeler ile kolay başvuru için ayrıntılı etkinlikler listelenmiştir. Veri analizi amacıyla yakıt tüketimi ve analog okuma üzerinde geçmiş veri sorgusu gerçekleştirebilir. Günlük özet rapor e-posta ile gönderilecektir (başlangıç zamanı ve aralık süresi seçilebilir). E-posta bildirimi ile adhoc olay izleme (örneğin, bireysel yakıt tüketimi eşiği, geofencing, bunkering etkinliği).